הרעיונות שלנו לאירועים משפחתיים - אוכל ברמה אחרת

מתכננים אירוע משפחתי בבית? מזל שאתם כאן! לנו יש מספר רעיונות מעולים בשבילכם. במה מתחילים? מה המנות המועדפות? ומה כדאי לשים עליו דגש באירוח המשפחתי? כל זאת ועוד ממש בפנים.

1. בחרו את המקום בבית
אולי זה נשמע בנאלי, אבל היום לא כולם מעדיפים לארח בסלון, פשוט משום מגבלת המקום. בבתים רבים הסלון אינו מספיק לאירוח, ולכן יש כאלו שלוקחים זאת בחשבון ובוחרים את חדר האירוח בבניין, במידה וישנו, או לוקיישן אחר בפארק, בחצר הביתית או בחדר שנסגר עבורכם במסעדה.

2. הכינו תפריט עשיר
תפריט עשיר לאורחים הוא בגדר חובה. במידה ואתם נעזרים בחברת קייטרינג או שאתם מבשלים את המנות לאורחים, חשבו על מגוון של מנות בשביל כולם. וכשאנו אומרים "כולם", הכוונה היא להתחשב גם באורחים צמחונים, אורחים הרגישים לגלוטן, אורחים סוכרתיים, אורחים השומרים כשרות ועוד. לכל אורח יש את המגבלות הקולינריות שלו, וחשוב לשים לב שהתפריט יעניין את כולם, גם את האורח הכי בררן או הכי מוגבל מסיבות בריאותיות או אחרות.

 3. הביאו אופי עדתי לאירוע
אופי עדתי לאירוע כולל אוכל עדתי בנוסחים מיוחדים כמו אוכל מרוקאי, אוכל הונגרי, אוכל דרום אמריקאי ועוד. לכל עדה הייחוד שלה, אל תתביישו להראות את הייחוד הקולינרי של העדה שלכם. כל מה שצריך לעשות זה לנבור טוב טוב במסורת המשפחתית ולראות האם ישנם מתכונים ששווה לממש לכבוד האירוע. מתכונים שעוברים בירושה מהסבתא או מהדודה הם המתכונים הטובים ביותר. קחו לדוגמא את המתכון לאורז בנוסח עירקאי , וקבלו רעיון מרענן לאירוע שהוא גם טעים וגם יגנוב את ההצגה באירוע.

4. גוונו בקינוחים
מי לא אוהב קינוח? קינוחים הם המנות האהובות על ילדים ומבוגרים כאחד. בשביל להפוך את מנת הקינוח למגוונת ומעניינת, חשבו גם על הילדים וגם על המבוגרים - לדוגמא, העמידו דוכן גלידות מרעננות לילדים, ועוגות פרי למבוגרים וכו.
 

לקריאה נוספת: הפקת אירועים משפחתיים