אירועים מושלמים מתחילים בקייטרינג אסאדו

מעוניינים לדעת מה הם יתרונות קייטרינג אסאדו? חושבים להזמין אותו ולהיחשף לקייטרינג בעל ערך מוסףביחס לקייטרינג בשרי מסוג אחר ? במאמר זה נסקור עבורכם את כל היתרונות של קייטרינג אסאדו. המאמר ייכתב בצורה של שאלות ותשובות אשר ישוו את קייטרינג האסאדו לקייטרינג מסוג אחר ויציגו לכם את היתרונות שבקייטרינג זה. חשוב לקרוא כמה שיותר תכנים ממאמר זה על מנת לדעת לאשורם מה הם יתרונות קייטרינג אסאדו בטרם תחליטו להזמין קייטרינג כלשהו:

מה הוא אופן חימום מוצרי הקייטרינג?
החימום מבוצע על גחלים במטבח הקייטרינג. הבשר שמגיע לאירוע הוא בשר טרי שזה עתה יצא מגחלים אלה. היתרונות שבאכילת בשר שחומם על גחלים מתבטאים בטעם העסיסי יותר מאשר הבשר המבושל: בשר מבושל בדרך כלל נקנה ברשתות שיווק לאחר שעבר תהליכי תיעוש שונים אשר הוציאו חלק נכבד מהתוספת הארית בבשר: מקורות ויטמין B12. בבשר שחומם באסאדו אינך מאבד ולו מיליגארם מהויטמין הנכסף ואתה זוכה לשירות בשר בריא ועתיר בחלבונים ובויטמינים, כך שהאוכל אינו רק טעים אלא גם בריא. ישנם יתרונות קייטרינג אסאדו רבים גם בתחומי רמת הגימור של המנה המוגשת: בעת בישול, ובייחוד אם זה בישול בגז על אש גדולה, המצב של הבשר שלך הופך במהרה מקפוא למבושל WELL DONEוקשה מאד לספק את רמות הביניים כמו MEDIUM WELL. באסאדו ניתן להפיק מנת בשר ברמות עשייה שונות ביעילות ובקלות.

מדוע באסאדו כל הויטמינים החיוניים נשמרים בצורה טובה יותר?
משום שבאסאדו – חנות הקייטרינג בעצמה מייבאת את הבשר מספקים ששולחים אותו מייד בתום השחיטה והניקיון. זה בשר שלמעשה לא עבר את שלבי התיעוש השונים בהם אתה נתקל כאשר אתה מבשל בשר שקנית במרכול. יתרונות קייטרינג אסאדו מתבטאים בבדיקת הבשר מקומית בבית העסק: לבית העסק ישנם האישורים הנדרשים ממשרדי הממשלה לעסוק בבשר ולעסוק בו בצורה סטירילית ובטוחה. לאחר הבדיקה הוא עובר ישירות לתהליך החימום על הגחלים, ללא כל ריסוס או תהליך תעשייתי מסוג אחר.

זה נשמע שהטעם של זה צפוי להיות כמו של בשל במנגל?
זה בדיוק כך, וזה גם מבוצע על ידי טובי השפים ואנשי המקצוע בתחום האסאדו, מה שמעשיר עוד יותר את הטעם הצפוי, אך זהו כיוון מחשבה נכון, ואחד מיתרונות קייטרינג אסאדו הבולטים בהשוואה לקייטרינג בשר מסוג אחר. 

ראה עוד: קייטרינג לאירועים בבית
                קייטרינג לחתונות
               מה יותר מתאים לאירוע - אנטריקוט או אסאדו?